Sold
Listing Courtesy of:
GAMLS / Canton / Michelle Young
GAMLS / Canton / Michelle Young 1274 Martin Street Atlanta, GA 30315
Sold on 10/11/2019
$262,000 (USD)
Sold Date:
10/11/2019
10/11/2019
Taxes
$46(2018)
$46(2018)
Lot Size
7,405 SQFT
7,405 SQFT
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
2007
2007
GAMLS
Last checked May 14 2026 at 4:48 AM GMT+0000
GAMLS
Last checked May 14 2026 at 4:48 AM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 2
- Half Bathroom: 1
Property Features
- Fireplace: 0
- Garage Door Opener
- Total: 1
Living Area
- 1,632 sqft
Listing Price History
Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Mar 12, 2019
Price Changed
$275,000
-2%
-$4,900
Jan 31, 2019
Price Changed
$279,900
-2%
-$5,100
Dec 23, 2018
Listed
$285,000
-
-